DIZAJN WITHOUT BORDERS / DIZAJN BEZ HRANÍC (7. máj 2021)

V nižšie priloženom linku si môžte pozrieť video výstup Galérie Umelka v rámci projektu Dizajn bez hraníc, do ktorého sme sa z dôvodu pandemickej situácie zapojili aspoň virtuálne: https://svu.sk/sk/galeria-umelka-v-projekte-dizajn-bez-hranic-2021/


DIZAJN WITHOUT BORDERS / DIZAJN BEZ HRANÍC (7. máj 2021)

Dizajn bez hraníc (DBH), jedna z najvýznamnejších nezávislých výstav a sérií podujatí zameraných na všetky umenia v regióne, predstavuje diela dizajnérov, návrhárov nábytku, textilu a šperkov a umelcov pôsobiacich v iných vizuálnych oblastiach. Každý rok dostane asi 150 dizajnérov z viac ako 10 krajín príležitosť predstaviť svoje práce publiku v tomto 16-ročnom projekte. Výstava je obohatená o bohatý výber podujatí sesterského umenia.
V októbri 2020 bola výstava otvorená v Budapešti. V roku 2021 by sa dostala aj do Bratislavy a Viedne; tieto však boli zrušené kvôli pandémii. Namiesto toho inovatívny vlog DBH, ktorý mal premiéru 7. mája 2021, predstavil diela 154 umelcov zo 14 krajín v krátkych videách s dĺžkou 30 až 35 sekúnd. Zároveň sa uskutočnilo online stretnutie v FUGA BUDAPEST CENTRE ARCHITECTURE spolu s textilnou kolekciou Szilvie Szigeti „Futuristic“, tanečnou etudou Rity Góbi a koncertom súčasnej vážnej hudby Rózy Radnóti.

Viac na: https://svu.sk/sk/design-without-borders-dizajn-bez-hranic/


SVETOVÝ DEŇ UMENIA / WORLD ART DAY (15. apríl 2021)

Podujatie sa konalo 15.4.2021, v rámci medzinárodnej online konferencie IAA Europe Talks pri príležitosti World Art Day (prijímateľ mal na starosti zorganizovanie a moderovanie), oficiálneho podujatia UNESCO, pri zrode ktorého stála od začiatku SVÚ.