Výstavy

Budapešť, Viedeň, Bratislava

Design without Borders / Dizajn bez hraníc

Dizajn bez hraníc
od rakúskych, českých, dánskych, holandských, nemeckých, maďarských, talianskych, poľských, portugalských, rumunských, slovenských, španielskych a švajčiarskych návrhárov nábytku, textilu, predmetov a šperkov.

Dizajn bez hraníc (DBH), jedna z najvýznamnejších nezávislých výstav a sérií podujatí zameraných na všetky umenia v regióne, predstavuje diela dizajnérov, návrhárov nábytku, textilu a šperkov a umelcov pôsobiacich v iných vizuálnych oblastiach. Každý rok dostane asi 150 dizajnérov z viac ako 10 krajín príležitosť predstaviť svoje práce publiku v tomto 16-ročnom projekte. Výstava je obohatená o bohatý výber podujatí sesterského umenia.
V októbri 2020 bola výstava otvorená v Budapešti. V roku 2021 by sa dostalo aj do Bratislavy a Viedne; tieto však boli zrušené kvôli pandémii. Namiesto toho inovatívny vlog DBH, ktorý mal premiéru 7. mája 2021, predstavil diela 154 umelcov zo 14 krajín v krátkych videách s dĺžkou 30 až 35 sekúnd. Zároveň sa uskutočnilo online stretnutie v FUGA BUDAPEST CENTRE ARCHITECTURE spolu s textilnou kolekciou Szilvie Szigeti „Futuristic“, tanečnou etudou Rity Góbi a koncertom súčasnej vážnej hudby Rózy Radnóti.

Kurátori: Szigeti Szilvia and Radnóti Tamás

Facebook:
YouTube:

 

Design Without Borders // @designwithoutbordersbudapest // design-without-borders.eu // Supported by International Visegrad Fund