Výstava OMAMA: Cesta von z generačnej chudoby

Od 25.3. do 14.4. 2024 v našom foyer prebehla fotografická výstava združenia Cesta von, s názvom OMAMA: Cesta von z generačnej chudoby.

Poslaním združenia Cesta von je pomáhať ľuďom uviaznutým v chudobe postaviť sa na vlastné nohy, získať prácu a dôstojný život. Omamy – ženy priamo z vylúčených komunít, učia mamičky, ako správne rozvíjať ich deti už od narodenia. Dostanú tak základy, na ktorých môžu neskôr v škôlke a škole stavať.

Fotografie zachytávajú autentické zábery z lekcií, ktoré omamy denne s deťmi z generačnej chudoby robia. Uvidíte, čomu sa Omamy venujú a prečo to robia.

Autorom fotografií je Martin Šveda, vedecký pracovník SAV, geograf a fotograf, ktorý pozná Slovensko ako málokto. Prešiel a nafotil niekoľko východoslovenských osád, v ktorých pôsobia omamy zo združenia Cesta von.

Písali o nás:

Projekt Omamy: cesta von z generačnej chudoby v galérii Umelka

Aktivita je podporená z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky na realizáciu projektu č. CLT01010 „Umelka – centrum moderného umenia a komunity (UMELKA)“ v rámci programu „Podnikanie v oblasti kultúry, kultúrne dedičstvo a kultúrna spolupráca“